Rodzinne pasje Mazurkiewiczów

Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się, czy miłość do rękodzieła można komuś przekazać w genach, my odpowiadamy: TAK! Mama, tata, dwie siostry i brat – w tej rodzinie każdy odnalazł swój kawałek artystycznego świata.
Frywolitka, szydełkowanie, robótki na drutach, firanki, serwetki i obrusy to tylko niektóre z dzieł mamy. Na każdą okoliczność przygotowuje własne dekoracje – zimą dom zdobią własnoręcznie zdobione bombki, święta Wielkanocne umilają kolorowe jajka ze wstążek a jesienią i wiosną piękne wianki oraz kompozycje kwiatowe w odpowiednio dobranej kolorystyce.
Tata potrafi wykorzystać swoje doświadczenie i umiejętności zawodowe w tworzeniu niezwykłych rzeczy. Drewniane i metalowe dziadki do orzechów, latarki, lampka górnicza, ozdobna armata, jubileuszowe kielichy i latarenki powstają z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Toczenie, frezowanie, dekoracyjne grawerowanie – dla taty nie ma rzeczy niemożliwych.
Siostry w swojej twórczości wykorzystują głównie papier, bo dzięki niemu powstają ozdobne albumy na zdjęcia (scrapbooking), kartki okolicznościowe, kalendarze, skoroszyty na notatki i misterne kompozycje (quilling). Równie dużą popularnością cieszy się decoupage i filcowanie, a w ostatnim czasie także tworzenie ozdób i dekoracji z ziarenek kawy czy róż wykonanych z satynowych wstążek. Każda nowa technika musi zostać przez nie wypróbowana, a najwięcej szczęścia dają im zakupy w sklepach … dla hobbystów!
Najmłodszy członek tej rodziny na poczekaniu buduje z klocków LEGO dowolnie wymyślone konstrukcje. Statek kosmiczny? Łódź piratów? Helikopter Jamesa Bonda? Żaden problem! Imponujące i szczegółowe dzieła z powodzeniem zdobią pokój nastolatka.