Tydzień Bibliotek – kreatywne zakładki do książek

Maj to miesiąc kojarzony z maturami, bzem i… bibliotekami! W tym właśnie miesiącu obchodzimy co roku Tydzień Bibliotek, który tym razem przebiegał pod hasłem „(Do)Wolność Czytania”. Z tej okazji zaprosiliśmy dwie klasy trzecie na zajęcia plastyczne, podczas których wykonywaliśmy zakładki do książek. Zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiej pogadanki – rozszyfrowaliśmy, co może oznaczać hasło „(Do)Wolność Czytania”, pochwaliliśmy się swoimi ulubionymi książkami i lekturami. Następnie uczniowie wykazali się celującą znajomością polskich i zagranicznych baśni, którą sprawdziliśmy za pomocą rymowanych zgadywanek. Po tej zabawie nadszedł czas na zakładki – metodą origami stworzyliśmy narożną zakładkę w kształcie sówki, a z kolorowych pasków powstała zakładka w kształcie bajkowego węża.