Zbiory

Starannie dobrany, liczący 46 480 wol. księgozbiór, nad którym czuwa trzech bibliotekarzy, przeznaczony jest dla czytelników w każdym wieku. Księgozbiór beletrystyczny (24 240 wol.) tworzy klasyczna i współczesna literatura piękna polska i obca (nowele, opowiadania, powieści, poezje, dramaty, eseje). Na zbiory popularnonaukowe składa się spory (13 486 wol.) zbiór aktualnych wydawnictw popularnonaukowych i naukowych z różnych dziedzin wiedzy. Księgozbiór dziecięcy (8 754 wol.) to bardzo wiele bogato ilustrowanych książek dla dzieci  i młodzieży – bajek  i baśni, powieści obyczajowych i przygodowych, opowiadań i lektur szkolnych. Na zbiory specjalne składa się zbiór map (65 wol.). Biblioteka ma w swojej ofercie także audiobooki (423 jedn.) – książki do słuchania na płytach CD w formacie mp3 (najpopularniejsze dzieła literatury dla dzieci i dorosłych czytane przez znanych i lubianych aktorów i lektorów). Sukcesywne wzbogacanie księgozbioru zakupami nowości oraz otrzymywanymi od zaprzyjaźnionych czytelników darami książkowymi czynią go atrakcyjnym i godnym polecenia.

Biblioteka oferuje gazety i czasopisma, ze szczególnym uwzględnieniem tych o walorach informacyjnych i poznawczych. Bieżąca prenumerata obejmuje prasę codzienną, tygodniki, czasopisma popularnonaukowe i magazyny ilustrowane. Oferujemy ok. 21 tytułów czasopism. Istnieje możliwość ich wypożyczania.

Dla wygody czytelników Biblioteka posiada dobrze przygotowany warsztat informacyjny
w postaci katalogu OPAC.